265/40R22 106Y Nankang SP-9 XL ERÄ
1234 arvostelua
171,39 €
/ 4 tires • €47.57 per tire
2 varastossa
14 päivän palautusoikeus
Suunniteltu pohjoismaisiin olosuhteisiin
| Name | 19.03.2026 |
|---|---|
| Paino | 16,18 kg (kilogramma) |
| Mitat | |
| Leveys | 265 |
| Profiili | 40 |
| Vannekoko (tuumaa) | 22 |
| Malli / kuvio | SP-9 |
| Lisätiedot | ERÄ |
| XL (lisäkantavuus) | |
| RunFlat | |
| Radiaalirakenne | |
| Kuormitusindeksi | 106 |
| Nopeusluokka | Y |
| Polttoainetaloudellisuus | C |
| Märkäpito | B |
| Meluluokka | B |
| Melutaso (dB) | 73 |
| Rengastyyppi | C1 |
| 3PMSF-merkintä (talvihyväksyntä) | 0 |
| Hyväksytty jääolosuhteisiin | 0 |
| Talvikäyttöön hyväksytty | 0 |
| EPREL-tunnus | 443394 |
| Paino (kg) | 16,18 |
| DOT-vuosi (valmistusvuosi) | 2023 |
Toimitus ja palautukset
- Toimitusaika n. 1–7 arkipäivää
- Toimitushinnat lasketaan kassalla
- 14 päivän palautus- ja peruuttamisoikeus
Tietoja valmistajasta
Nankang
Taiwanilainen Nankang on Aasian vanhin rengasvalmistaja, perustettu vuonna 1940. Nankangin renkaat tunnetaan kilpailukykyisestä hinnasta ja kelvollisesta suorituskyvystä. Erityisesti sport- ja UHP-renkaat ovat löytäneet paikkansa markkinoilla.
Additional information
| Paino | 16,18 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Mitat | 265 cm (senttimetri) |
| Leveys | 265 |
| Profiili | 40 |
| Vannekoko (tuumaa) | 22 |
| Malli / kuvio | SP-9 |
| Lisätiedot | ERÄ |
| XL (lisäkantavuus) | 1 |
| RunFlat | 0 |
| Radiaalirakenne | 1 |
| Kuormitusindeksi | 106 |
| Nopeusluokka | Y |
| Polttoainetaloudellisuus | C |
| Märkäpito | B |
| Meluluokka | B |
| Melutaso (dB) | 73 |
| Rengastyyppi | C1 |
| 3PMSF-merkintä (talvihyväksyntä) | 0 |
| Hyväksytty jääolosuhteisiin | 0 |
| Talvikäyttöön hyväksytty | 0 |
| EPREL-tunnus | 443394 |
| Kierrätysmaksu (€) | 1,6 |
| Ulkoinen varasto (kpl) | 0 |
| Paino (kg) | 16,18 |
| DOT-vuosi (valmistusvuosi) | 2023 |

Miksi valita tämä rengas?

Benefit 1
Every part we sell is backed by Ilmatalo’s quality guarantee.
Benefit 1
Every part we sell is backed by Ilmatalo’s quality guarantee.
Benefit 1
Every part we sell is backed by Ilmatalo’s quality guarantee.
Customer reviews
100% of customers are satisfied with this item
All reviews are veriified
- Alvar17 days agoI recommend this productBeautiful cut, quality materialsThe item came in and it was perfect. Just like in the picture. Beautiful fit and materials. Quality.

- Alvar17 days agoI recommend this productBeautiful cut, quality materialsThe item came in and it was perfect. Just like in the picture. Beautiful fit and materials. Quality.

- Alvar17 days agoI recommend this productBeautiful cut, quality materialsThe item came in and it was perfect. Just like in the picture. Beautiful fit and materials. Quality.


Kysy lisätietoja tai lähetä meille viestiä
Syötä tietosi alle ja olemme sinuun yhteydessä pian.

